تبلیغات
کرمجگان آنلاین
کرمجگان آنلاین
اولین و تنها پایگاه اینترنتی تخصصی روستای کرمجگان 
قالب وبلاگ

رودخانه دره باغ (Darrehbaq)
 دره باغ رودخانه ای فصلی به طول 45 كیلومتر است که در دهستان كهک، شهرستان قم جریان دارد. سرچشمه این رودخانه دامنه شمالی كوه های پلنگابی (Palangabi) و قلیق، 45 كیلومتری جنوب قم می باشد. این رودخانه در طول مسیر از روستاهای مسیر کرمجگان، بیرهند، ابرجس (Abarjes)، كهک (Kahak)، سیرو (Siru) و ورجان عبور می کند و رودخانه فردو به آن می ‌ریزد. رود دره باغ از ریزابه های قم رود و حوزه آن دریاچه نمک قم است. شیب متوسط این رود 5/3 درصد و مسیر كلی آن شمالی است.


کوه پلنگابی
كوه پلنگابی (پلنگ آبی) که 3154 متر ارتفاع دارد، در 48 كیلومتری جنوب باختری قم و در 8 كیلومتری جنوب باختری روستای كرمجگان واقع شده است. این كوه از شمال به مامو و از خاور به ارتفاعات غلیق متصل می شود. رودخانه های راونج ، دره باغ و ازنا از این كوه سرچشمه می گیرند.


کوه زاقر(Zaqar)
 این کوه با ارتفاع 2142 متر در محدوده شهرستان قم، بخش نوفل لوشاتو، دهستان کهک و در 37 کیلومتری جنوب باختری مرکز شهرستان قم واقع در روستای کرمجگان  است. جهت کوه شمال باختری - جنوب خاوری بوده و قله آن از نظر جغرافیایی در 50 درجه و 50 دقیقه درازای خاوری و 34 درجه و 17دقیقه پهنای شمالی قرار د[ شنبه 9 اردیبهشت 1391 ] [ 10:37 ق.ظ ] [ کرمجگان آنلاین ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

شما می توانید هرگونه عکس ، فیلم و یا مطلبی در مورد روستای کرمجگان دارید به پست الکترونیک ما به نشانی kanews.online@yahoo.com ارسال کنید تا با نام خودتان (بنا به درخواست ارسال کننده) در این پایگاه منتشر شود.
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.NetPowered by WebGozar

Powered by WebGozar